helicobacter pylori leczenie

Leczenie Helicobacter pylori odbywa się poprzez przyjmowanie kombinacji antybiotyków i leku przeciwgrzybicznego. Leczenie trwa 7-14 dni. W pierwszym dniu przyjmowania antybiotyków mogą towarzyszyć nam nieprzyjemne ojawy jak zawroty głowy i uczucie gorąca. Poza tymi objawami w czasie kuracji możemy w zupełności normalnie funkcjonować. Z uwagi na zażywanie antybiotyków nie można w tym okresie spożywać alkoholu.

Dawka zażywanego antybiotyku uzależniona jest od liczności bakterii. Jednym z proponowanych zestawów jest kombinacja antybiotyków DUOMOX i TACLAR oraz leku MYCOSYST. Dodatkowo, osłonowo na żołądek przyjmowany jest CONTROLOC 40. Antybiotyki przyjmuje się rano i wieczorem, MYCOSYST w środku dnia, a CONTROLOC przed antybiotykami, na czczo. Po skończonej kuracji, warto odbudować pozytywną florę bakteryjną, stosując np. LACIDOFIL. Są to kapsułki zawierające pozytywne bakterie. Szacunkowy koszt wykupienia wymienionych leków to około 100zł.

Można by pomyśleć, że każda kuracja antybiotykowa stosowana w okresie choroby mogła usunąć przy okazji helicobacter pylori, jednak bakterię tę stosunkowo trudno usunąć. Stąd potrzeba zastosowania dość silnej dawki dwóch antybiotyków w okresie kiedy nie chorujemy na choroby.

Helicobacter pylori zarażamy się droga kropelkową, z tego powodu leczenie trzeba przeprowadzić jednocześnie u wszystkich osób zarażonych w najbliższym otoczeniu. Zmniejszymy wtedy ryzyko ponownego zarażenia. Raz wyleczoną helicobacter pylori stosunkowo ciężko się ponownie zarazić jak podaje źródło rządowe w USA.

slowo o leczeniu w klinice prywatnej >>