helicobacter pylori objawy

1) Uczucie pełności w żołądku. Odnosimy wrażenie jakby w żołądku znajdował się nadmuchany balon i żołądek był lekko wzdęty, szczególnie odczuwalne przy pustym żołądku.

2) Nieustanne oczucie głodu. Wydaje się nam, że jesteśmy ciągle głodni. Nieustannie podjadamy małe porcje, ale nadal czujemy głód. Tak na prawdę jest to właśnie najwyraźniejszy objaw helicobacter pylori. Ponieważ bakteria za pomocą wypustek z haczykami uczepiona jest w błonie śluzowej żołądka, podrażnia ją i czujemy lekki ból połączony z dyskomfortem. Skalę tego bólu można ocenić na 3 w skali do 10. Z tego powodu często mylimy go z poczuciem głodu(!). Przez co ciągle jemy. Uczucie głodu ustępuje tylko w przypadku objedzenia się, tj. zjedzenia bardzo dużych posiłków. Wypełnia on wtedy całkowicie żołądek i ustaje odczuwalny ból. Uczucie bólu wraca wraz z wypchnięciem zawartości żołądka do jelit, czyli po około godzinie. Dopiero po wyleczeniu z helicobacter możemy przekonać się jak na prawdę odczuwalny jest głód.

3) Częste zgagi.

4) Charakterytycznie się nam odbija. Często i mało obficie. Bakterie jedzą i wydzielają gazy, które muszą opuścić układ pokarmowy.

czytaj dalej >>